Co to są kosmetyki samochodowe i po co się je stosuje? - eBrumm

Posted by | November 15, 2018 | Baza wiedzy | No Comments

Każdy kierowca chce odpowiednio zadbać o wygląd swojego pojazdu. Jego stan i wizualny efekt zależy tylko i wyłącznie od właściciela samochodu. Auto zadbane i pielęgnowane systematycznie będzie prezentowało się bardzo dobrze i z czasem będzie można je sprzedać za wyższą cenę. Rynek kosmetyków samochodowych zawiera dużo opcji do wyboru. Bardzo ważne, żeby wiedzieć jakie należy zastosować.

Profesjonalna kosmetyka aut

Zwykłe środki do pielęgnacji auta poza niską ceną nie mają nic więcej do zaoferowania. Poza tym ich zawartość może uszkodzić trwale karoserię i także wnętrze pojazdu. O pożądanym efekcie możemy z góry zapomnieć. Kosmetyki do auta zakupione w sklepach z akcesoriami motoryzacyjnymi potrafią zdziałać cuda. Środki do pielęgnacji auta to m.in.szampon do samochodów, pianka do mycia lakierów, woski pielęgnacyjne, preparaty do pielęgnacji felg i elementów plastikowych oraz wszelkiego rodzaju szampony do tapicerki, płyn do mycia silnika, glinki czyszczące.

Nawet najlepsze kosmetyki samochodowe nie przyniosą spodziewanych rezultatów, jeśli nie będziemy ich stosować zawsze zgodnie z ich przeznaczeniem oraz w określony sposób, jaki wskazuje producent. Kosmetyka aut wydaje się tylko na pierwszy rzut oka skomplikowana. Odpowiednie środki nie są w stanie wyrządzić krzywdy naszej karoserii czy tapicerce, lecz mogą sprawić, że wszystkie elementy naszego samochodu będą wyglądać jak nowe!

Co zawierają dobre kosmetyki samochodowe?

Przed dokonaniem zakupu należy sprawdzić, co wchodzi w skład produktów. Kosmetyki do samochodu powinny posiadać środki bezpieczne dla auta oraz dla środowiska naturalnego. Dobre jakościowo kosmetyki samochodowe nie zaszkodzą także zwierzętom i dzieciom.Wykorzystywane wysokiej klasy nanotechnologie posiadają cząsteczki, dzięki którym można zabezpieczyć karoserię auta przed korozją czy też promieniowaniem UV. Również szkodliwa sól drogowa w okresie zimowym zostanie zneutralizowana.

Ważne jest to, żeby kosmetyki samochodowe wzajemnie się uzupełniały. Wówczas rezultaty utrzymają się bardzo długo, auto stanie się odporne na działanie deszczu i kurzu, który przestanie przyczepiać się do lakieru czy do szyb. Poza tym kosmetyki do samochodu uzupełniające swoje działanie zapobiegną powstawaniu nieestetycznych zacieków.Woda będzie spływała po karoserii bez pozostawiania śladów. To walor jaki zapewniają wysokiej klasy kosmetyki samochodowe.

Sztuka dokładnego czyszczenia auta – detailing

Dbałość o auto może przerodzić się w detailing, czyli niezwykle szczegółowy i rozbudowany proces dokładnego czyszczenia, polerowania i woskowania pojazdów. Do niego niezbędne będą kosmetyki, które podniosą walory estetyczne i wizualne samochodu. Detailing to nowa dziedzina w polskiej motoryzacji, wiele osób zaczyna traktować ją jako pasję. Zadbanie o każdy najdrobniejszy szczegół wymaga indywidualnego podejścia. Piękny wygląd karoserii i elementów wewnątrz pojazdu to gwarancja długowieczności wehikułu, którym się poruszamy na co dzień!

W detalingu każda czynność to odrębna procedura. Mycie samochodu, czyszczenie i pielęgnacja wymaga zastosowania określonych środków. Przed przystąpieniem do całego procesu należy odpowiednio przygotować powłokę lakierniczą. Następnie trzeba umyć samochód wstępnie, wyczyścić felgi i dopiero wówczas wykonać mycie właściwe. Kolejnymi krokami są doczyszczanie karoserii, woskowanie, zadbanie o czystość wewnątrz pojazdu, a potem pielęgnacja opon i mycie szyb. Detaling daje możliwość bardzo dokładnego wyczyszczenia samochodu i pozbycia się brudu i osadów, których w inny sposób nie można byłoby usunąć. Sprawia także, że pojazd znowu nabiera niepowtarzalnego charakteru.

Sprawdź naszą  markę detalingową www.sunnycar.pl