Czym jest autodetailing? - eBrumm

Posted by | May 28, 2019 | Baza wiedzy | No Comments

Detailing, cardetailing, autodetailing nie jest zwyczajnym myciem samochodu, to cały proces podzielony na następujące po sobie etapy. Aby go przeprowadzić nie wystarczy jedynie przetarcie auta, czy polanie go wodą. Konieczne staje się dokładne wypielęgnowanie każdego centymetra pojazdu.

Największą przyjemność z takiej pracy będą mieć osoby, które łączy szczególna więź z ich samochodami. Używanie kolejnych kosmetyków detailingowych o przyjemnych zapachach, ciekawych konsystencjach i kolorach potrafi dać sporo frajdy. No i ten efekt, który powoduje, że sąsiedzi nie mogą oderwać wzorku od naszego bolidu.

Jeśli chcesz zapoznać się szczegółowo z tematyką detailingu zapraszamy także na stronę www.sunnycar.pl.

Detailing – jak to zrobić?

Proces detailingu najlepiej rozpocząć od sprawdzenia stanu samochodu. Należy określić stopień zabrudzenia oraz oszacować wstępnie stan lakieru, a następnie przygotować niezbędne kosmetyki i narzędzia.

Pielęgnację powinno się zacząć od mycia wstępnego przy pomocy piany aktywnej, która usunie brud nagromadzony na karoserii. W trakcie czyszczenia warto poświęcić trochę czasu wszelkim, najczęściej pomijanym detalom, m.in. powierzchni pomiędzy literami w nazwie samochodu, okolicom klamek, nasadom lusterek. Tam również gromadzi się brud, który trzeba usunąć. Nie wolno pominąć także felg i opon, do pielęgnacji których wykorzystuje się specjalnie przeznaczone do tego środki.

Dopiero pomyciu wstępnym można przeprowadzić mycie właściwe przy użyciu odpowiedniego szamponu. Nawet jednak i ono może nie usunąć wszelkich zabrudzeń. Szczególnie,że niekiedy na lakierze znajdować się mogą pozostałości po sokach z drzew,kwaśnych deszczach, smoła, itp.  Pozbycie się ich możliwe jest za pomocą glinkowania samochodu.

Należy pamiętać, że po każdym myciu auta konieczne jest jego osuszenie. Nie można zostawiać wody do samodzielnego wyschnięcia. Do wycierania najlepiej wykorzystać odpowiednio miękką ścierkę z mikrofibry.

Wszystkie czynności wykonane do tej pory spowodują, że lakier zostanie odsłonięty i stanie się delikatny. Dlatego szczególnie w tym momencie należy uważać by gonie uszkodzić. Jednocześnie wyczyszczona powierzchnia gotowa jest do woskowania. Nałożony wosk zabezpieczy lakier i przedłuży jego żywotność.

Dla utrzymania efektu i pogłębienia koloru lakieru wykorzystuje się Quick detailera,który można nałożyć, w każdym wymagającym tego momencie.  

Nie wolno także zapominać o wyczyszczeniu wnętrza samochodu i szyb. Dopiero tak wypielęgnowane auto prezentuje się naprawdę pięknie.

Jeśli masz pytania dotyczące pielęgnacji samochodu zachęcamy do kontaktu z naszymi ekspertami. Wystarczy skorzystać z formularza kontaktowego znajdującego się na stronach Akademii Pielęgnacji Samochodu.