Gdy nie masz monitora – nawigacja w telefonie lub tablecie (uchwyty do szyb) - eBrumm

Posted by | November 15, 2018 | Baza wiedzy | No Comments

Są tańsze niż myślisz. Idealnie przylegają do powierzchni szyby oraz wyposażone są w giętkie ramię. To bezpieczny sposób na stabilizację tabletu zamontowanego na przyssawce dla każdej grupy zmotoryzowanych. Czym powinien charakteryzować się dobry uchwyt na tablet do samochodu? Ile możemy za niego zapłacić?

Prosta i wytrzymała konstrukcja

Uchwyt samochodowy do tabletu cechuje się prostą konstrukcją, co pozwala na jego łatwy montaż do szyby twojego auta. W zestaw takiego akcesorium wchodzi w skład chwytak tabletu oraz elementy mocujące produkt do szkła czy też siedzenia pojazdu. Sam montaż jest banalnie prosty. Przyssawka dociśnięta do szyby jest za pomocą zaciskanej dwuramiennej dźwigienki w korpusie. W momencie wyczucia oporu mamy pewność, że uchwyt na tablet do samochodu został poprawnie zamontowany.

Do samego korpusu przymocowane jest ramię, do którego możemy zamontować chwytak tabletu. W miejscu połączenia tych dwóch części znajdziemy zazwyczaj pierścień, który pozwala na regulację pochylenia uchwytu w stosunku do położenia szyby. Skręcana śruba pozwoli na blokadę w danym miejscu. Dzięki temu uchwyt samochodowy do tabletu nie poluzuje się pod wpływem ciężaru tabletu. Istotna w przypadku tego produktu jest solidna konstrukcja, która nawet przy nierównościach na drodze nie upuści urządzenia. Dodatkowe zatrzaski przytrzymają ekran tabletu, ich delikatne rozsunięcie pozwoli na uwolnienie blokady.

Wybierz uchwyt samochodowy do tabletu dla siebie

Dokonując wyboru musimy wziąć pod uwagę, jakie są nasze potrzeby. Standardowy uchwyt na tablet do samochodu pozwala na zamocowanie urządzenia z ekranem od 7 do 10 cali. Nie tylko kierowca może korzystać z tego akcesorium. Bardzo często w komplecie zawarty jest uchwyt pozwalający na montaż za przednim siedzeniem pasażera lub kierowcy. Osoby posiadające dzieci będą bardzo zadowolone.

Uchwyt na tablet do samochodu można równie szybko zamontować na szybkie jak i na oparciu siedzenia. Warto zwrócić uwagę, żeby każdy element uchwytu był skonstruowany z dobrej jakości plastiku lub posiadał dużo części z metalu. Istotna jest też przyssawka, powinna zachować docisk do szyby w aucie stojącym w pełnym słońcu. W wielu przypadkach nagrzanie może spowodować, że uchwyt na tablet do samochodu odklei się.

Niezauważalny towarzysz każdej podróży

Uchwyt samochodowy do tabletu może być też miniaturowy. Jest to dobry wybór w samochodach, w których wewnątrz nie dysponują miejscem na sporych rozmiarów uchwyt. Tak niewielki chwytak nie ogranicza w żaden sposób widoczności kierowcy. Zazwyczaj też jest wyposażony w mocniejszą przyssawkę, bez problemu upora się z wagą tabletu.

Istnieją na rynku też uniwersalne modele, których konstrukcja przypomina otwierany walec. Kosztują mniej, ale gwarancja ich wytrzymałości jest znacznie mniejsza niż wcześniej wspomnianych produktów. Poza tym przy wyborze konkretnego modelu należy wziąć pod uwagę długość ramienia uchwytu, tak aby sięgało do gniazda zapalniczki w naszym samochodzie.

Sprawdź: http://ebrumm.pl/produkty/