Ładowarki samochodowe - jaka moc do jakich urządzeń? - eBrumm

Posted by | November 15, 2018 | Baza wiedzy | No Comments

W dzisiejszych czasach otaczamy się wieloma urządzeniami elektronicznymi, które będąc bezprzewodowymi mają ograniczoną możliwość pracy przy użyciu samej baterii, akumulatora. Zwłaszcza w podróży autem będziemy potrzebować smartfona, który odtwarza dla nas muzykę lub prowadzi na trasie za pomocą mapy GPS, podobnie w przypadku sprzętu nawigacyjnego. Jest jeszcze wiele okoliczności, w których ładowarki samochodowe mogą okazać się niezbędnym akcesorium w samochodzie.

Ładowarka samochodowa USB wygodna w użyciu

Ładowarki samochodowe są bardzo komfortowe w użytkowaniu. Można za ich pomocą ładować bezpośrednio z samochodu wiele urządzeń. Wiele z nich oferuje szybkie ładowanie, które jest zgodne z międzynarodowym standardem USB 5V-1000 mA, przy napięciu pracy 12/24V. Każda ładowarka samochodowa USB podlega stosownej certyfikacji CCC. Dzięki czemu, mamy pewność, że przy jakimkolwiek zwarciu w żadnym przypadku nie dojdzie do uszkodzenia podłączonego urządzenia. Wszystko za sprawą wbudowanego bezpiecznika, który zapobiega zakłóceniem elektromagnetycznym w innych sprzętach elektronicznych.

Przed użyciem ładowarki samochodowe powinny zostać każdorazowo sprawdzone, tak aby upewnić się, czy maksymalny poziom prądu nie spowoduje jakichkolwiek przeciążeń w zasilaniu pozostałych podzespołów w samochodzie. Ładowarka samochodowa USB w takich przypadkach najczęściej ma też wbudowany mechanizm, który przy pełnym naładowaniu podłączonego urządzenia, w sposób automatyczny wyłącza się. To zapobiegnie przeciążeniu akumulatora. Atutem jest także bardzo stabilna i mocna wtyczka, dzięki czemu przy wstrząsach spowodowanych nierównościami na drodze nie dojdzie do wypięcia sprzętu z procesu ładowania baterii.

Typy ładowarek samochodowych

Na rynku producenci prześcigają się w ofertach prezentujących ładowarki samochodowe. Możemy znaleźć akcesoria z jednym wejściem USB lub kilkoma. W swoim szerokim zastosowaniu najczęściej są w stanie podładować akumulatory tabletu, MP3, nawigacji GPS, telefonu, Iphone’a, a także nawet laptopa. W tym ostatnim przypadku należy zaopatrzyć się w taki sprzęt jak ładowarka samochodowa USB z napięciem 5V 2400 mA. Warto zaopatrzyć się w markowe urządzenie do ładowania, gdyż te najtańsze w żaden sposób nie będą spełniały swojego zastosowania. Tak samo, jeśli podróżujemy najczęściej sami, to ładowarka samochodowa USB z maksymalnie dwoma gniazdami w zupełności będzie dla nas wystarczająca.

W żadnym wypadku nie możemy podłączać tak bardzo wymagającego pod względem ładowania baterii sprzętu do ładowarek, które posiadają mniejszą moc. Po pierwsze nie uzyskamy pożądanego efektu, a w najgorszym przypadku może dojść do zwarcia lub zniszczenia sprzętu uzupełniającego poziom baterii. Coraz więcej ładowarka samochodowa USB posiada wydajność quick charge, czyli w krótkim czasie jest w stanie naładować w pełni akumulator danego urządzenia. To niezwykle przydatna funkcjonalność podczas tras krótkich.

Produkt, bez którego nie obędzie się

Ładowarki samochodowe są obecnie akcesorium, które wydaje się niezbędne każdemu kierowcy. Kto nie prowadzi długich rozmów za pośrednictwem zestawu głośnomówiącego? Który kierowca nie słucha swojej ulubionej muzyki z pamięci telefonu? Ten sprzęt o kompaktowym rozmiarze docenia już każdy użytkownik samochodu. To gwarancja szybkiego, bezpiecznego ładowania z gniazdka zapalniczki, co pozwala na długą pracę urządzenia, którego akumulator został uzupełniony.

Czas bez ładowania do kilku dni już dawno minęły. Sprzęt elektroniczny, który używamy na co dzień wymaga praktycznie codziennego uzupełniania energii. Ładowarka samochodowa USB to sposób na zaspokojenie potrzeb kierowców w tego typu gniazda. Kupując tego rodzaju produkt należy zwrócić uwagę na to, do czego tak naprawdę będzie nam przydatna. Jeśli chcemy tylko podtrzymać żywotność baterii urządzenia, to wystarczą nam ładowarki samochodowe do 1000 mA. Jeśli chcemy uzupełnić zasób energii w naszym sprzęcie elektronicznym lub wybieramy się w dłuższą trasę to niezbędna okaże się ładowarka samochodowa USB z natężeniem oscylującym wartości 2400 mA.

Sprawdź: http://ebrumm.pl/produkty/