Wosk na sucho czy na mokro – co wybrać? - eBrumm

Posted by | November 15, 2018 | Baza wiedzy | No Comments

Za sprawą wosków samochodowych karoseria samochodu jest chroniona przed każdymi czynnikami atmosferycznymi. Poza tym tego rodzaju kosmetyk do auta pogłębia kolor. Jednak, aby odpowiednio dobrać woski samochodowe trzeba zwrócić uwagę na kilka aspektów. Ważny jest też sposób ich nakładania. Czy lepiej woskować samochód na mokro? Czy wysuszony?

Woskowanie na sucho

Wybór sposobu pokrycia karoserii jest zależy od preparatu jakim posługujemy się. Woski samochodowe do nakładania na świeżo umytym samochodzie dużo szybciej rozprowadzają się niż te w przypadku suchych. Istotne jest to, że płynna formuła zastosowana w tym rodzaju środkach pozwala na dotarcie do wszystkich zakamarków karoserii. Za sprawą woskowania na mokro można wykonać wiele czynności, które mają na celu zabezpieczenie i odświeżenie karoserii bezpośrednio po jej umyciu, na mokry lakier.

Wosk w formie pasty

W tym przypadku woski samochodowe do nakładania na sucho najlepiej stosować przy starszych i nieco zniszczonych już karoseriach. Przed ich nałożeniem należy osuszyć auto, pozbyć się też wszelkich zabrudzeń. Rozprowadzenie tego rodzaju preparatu jest bardziej problematyczne, ale dają bardzo dobre efekty. Dokładne wykonanie całej czynności pozwoli nam cieszyć się dłużej doskonałym wyglądem i stanem karoserii. Poza tym warstwa zewnętrzna naszego auta będzie zabezpieczona przed działaniem czynników zewnętrznych.

Wysoce wydajne rozwiązanie

Wygodniejsze jest stosowanie wosku na mokro. Nie tylko przyspiesza osuszanie lakieru po umyciu, ale też dokładnie nabłyszcza i ożywia kolor. Woski samochodowe do używania na mokrą karoserię także chronią przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. W jaki sposób je stosować? W pierwszej kolejności należy umyć samochód szamponem samochodowym.Następnie przed użyciem wstrząsnąć pojemnikiem, który zawiera wosk. Wówczas nanosimy niewielką ilość na mokrą powierzchnię i za pomocą suchej szmatki rozprowadzamy środek i okrężnymi ruchami polerujemy karoserię.

Na co uważać przy stosowaniu wosków samochodowych?

Oczekiwane przez nas rezultaty będą bardziej widoczne, jeśli będziemy regularnie pielęgnować karoserię za pomocą środków renomowanych firm na rynku kosmetyków motoryzacyjnych.Nakładajmy samodzielnie woski samochodowe, to zawsze lepsza jakość niż ta,którą uzyskamy na automatycznych myjniach samochodowych. Stosujmy ściereczki z miękkiego, delikatnego materiału, tak aby w żaden sposób nie porysować karoserii. Jednostajne ruchy sprawią, że nie powstaną źle wyglądające smugi.

Sprawdź: http://ebrumm.pl/produkty/